Plaukų priežiūros klaidos

  PLAUKŲ PRIEŽIŪROS KLAIDOS

Plaukų priežiūra veikiausiai prasideda nuo tinkamo trinkimo. Nuo ko iš tikrųjų priklauso jo dažnumas ir ar tiesa, jog rečiau plaunami plaukai mažiau riebaluojasi?

Plaukų trinkimas – labai svarbi rutinos ir priežiūros dalis. Jo dažnumą lemia riebalų liaukų veikla, galvos odos tipas ir būklė. Susiduriu su merginomis, kurios plaukus trenka kasdien. Tai klaida, mat kasdien plaunami plaukai ir galvos oda tampa sausesni. Tuomet išsiskiria dar daugiau riebalų. Įsisuka užburtas ratas. Jei plaukus trenkate kasdien, turėtumėte tai pradėti daryti bent kas antrą dieną ir naudoti tinkamą šampūną. Jį reikia rinktis ne pagal plaukų, o pagal galvos odos tipą ir būklę.

  • Riebiai ir užterštai odai – rekomenduoju švelnų valomąjį šampūną, kuris normalizuotų riebalų liaukų veiklą ir padėtų atkurti galvos odos PH.
  • Galvos oda sausa ir pleiskanoja – reikėtų rinktis šampūną nuo pleiskanų, kuris valo negyvų ląstelių sluoksnį, tonizuoja ir maitina.
  • Ploniems, tiesiems, nepuriems plaukams – turint normalią galvos odą, derėtų rinktis šampūną, kuris suteikia apimties, neapsunkina plaukų (dažniausiai žymimas volume).

Šampūnu reikia trinkti tik plaukų šaknis ir galvos odą, putų, kurios nubėga su vandeniu, užtenka likusiems plaukams. Plauti du kartus, trenkant kasdien – vieną sykį.

Kokios priemonės turėtų sudaryti plaukų priežiūros krepšelį ir kaip tinkamai jas naudoti?

Tai individualu, nes krepšeliai sudaromi pagal plaukų problemas, pažeidimus. Svarbu nepamiršti, kad šampūnas valo tik plaukų šaknis ir odą, todėl stiebus reikia palepinti kaukėmis ir kondicionieriais. Sausiems, pažeistiems plaukams rinkitės kaukę su keratinu, aminorūgštimis, baltymais. Ji pamaitins ir atkurs plaukus. Bet kokią kaukę laikykite apie 10 min., kad spėtų susigerti į gilesnius sluoksnius.

Privalu naudoti kondicionierių, nes jis užveria plaukų žvynelius, padeda išlaikyti naudingas medžiagas. Serumai ir aliejai stipresnės priemonės valdyti žvynelių (paviršinio sluoksnio) būklę, sintetiniai aliejai nesuteikia jokios naudos, todėl reikėtų rinktis priemones, sudėtimi panašias į natūralių plaukų struktūrą (keratinas, baltymai, aminorūgštys), hialiuronas, esantis priemonėje, papildomai drėkins plaukus.

Nutinka ir taip, kad ilgai naudojant vieną (pa)tinkantį šampūną ar kondicionierių, jis tampa neveiksmingas. Kodėl atsiranda toks pojūtis ir ką tuomet daryti?

Taip nutikti gali dėl to, kad plaukų ir galvos odos būklė kinta. Gyvename šalyje, kur būdingi skirtingi metų laikai, to derėtų nepamiršti. Mūsų plaukus veikia karštis, šaltis, drėgmė. Tad aplinkos poveikis jiems tikrai didžiulis. Natūralu, kad dėl to kinta būklė, pavyzdžiui, vasarą išsausėja, greičiau riebaluojasi, praranda elastingumą, gali pūstis, labiau slinkti. Kaskart, pakitus plaukų būklei, derėtų pakeisti ir priežiūros priemones.

Mitas ar tiesa, kad šampūno ir kondicionieriaus prekių ženklai neturėtų skirtis? Pagal ką iš tiesų reikėtų rinktis šias priemones?

Gamintojai dažnai pristato viena kitą papildančias priemones. Svarbiausia – ne gamintojas, kaina ar reklama, o sudėtis, veiksmingumas ir atliekama funkcija. Kaip minėjau, plaukų priežiūros priemones reikia rinktis pagal problemas ir pageidaujamą rezultatą.

Kokių klaidų dažniausiai daro lietuvaitės formuodamos šukuoseną? Galbūt norint sveikų plaukų to derėtų atsisakyti?

Turiu keletą pastebėjimų. Pirmiausia kenkia per dažnai naudojami karšti prietaisai. Toks formavimas sausina ir žaloja plaukų stiebus. Sumažinti pažaidą galite įgijusios teigiamų įpročių: visada būtina naudoti nuo karščio saugančias priemones, plaukus formuoti nustačius mažą ar vidutinį karštį, tiesinti greitais judesiais, nespaudžiant, ypač prie galų. To tikrai nereikėtų daryti. Plaukus galima tiesinti tik visiškai sausus. Džiovinti reikėtų džiovintuvą laikant ir orą pučiant iš viršaus į apačią pagal augimo kryptį, nepatariama vartyti galvos, velti ir šiaušti plaukų. Visiškas tiesintuvo atsisakymas iš tiesų yra dar vienas žingsnelis sveikų plaukų link.

Ar egzistuoja taisyklės, kaip tinkamai šukuotis?

Tikrai taip. Plaukus reikėtų šukuoti nuo galiukų, to nedaryti per jėgą ir nerauti, nepešti. Šlapius sklaidyti su pirštais ir pradėti šukuoti pusiau išdžiūvusius, nes šlapi plaukai itin pažeidžiami, todėl būtina saugoti, netraumuoti.

Ar plaukų rišimas daro įtaką jų būklei?

Netinkamai rišami plaukai mechaniškai traumuojami, pavyzdžiui, stipriai suveržti, nuolat tempiami pradeda lūžinėti ar net slinkti. Netvarkingai susukus ir dar gumele suveržus kuodą, kenkiama plaukų stiebui ir galiukams. Miegant palaidais plaukais susidaro trintis, jie veliasi, sausėja. Tad dera atkreipti dėmesį, kaip rišate plaukus, kokius aksesuarus ir įrankius naudojate. Pastebėjus nulūžusių, išslinkusių plaukų, tokių aksesuarų derėtų atsisakyti.

Ar vasarą reikalinga apsauga nuo ultravioletinių spindulių?

Žinoma, veikiami tiesioginių saulės spindulių plaukai patiria žalą. Ilgai būnant saulėkaitoje jie sausėja, netenka drėgmės, pritrūksta maistinių medžiagų, todėl ima šiauštis, veltis ir net trupėti. Reikėtų nepamiršti, kad dažyti, ypač šviesinti plaukai mažiau atsparūs spinduliams nei natūralūs, todėl juos pažeidus atstatyti itin sunku. Saulė blukina dažytus plaukus, o dažant dažniau sruogos sausėja.

Egzistuoja daugybė plaukų priežiūros mitų. Kokius galima išskirti kaip labiausiai nepagrįstus ar net pavojingus?

Vienas iš dabar itin aptarinėjamų – plaukų treniravimas. Trinkti per dažnai nesveika, bet neplauti savaitę ar dvi žalinga. Besikaupiantys riebalai maišosi su priemonių likučiais, nešvarumais, kol galiausiai virsta galvos odai kenksminga tarša. Dėl šios priežasties plaukų svogūnėliai nekvėpuoja, kemšasi, dauginasi bakterijos. Deja, tuomet plaukai pradeda slinkti, auga negyvibingi ir silpni.

Kokias plaukų priežiūros klaidas dažniausiai tenka pastebėti ir kaip jų išvengti?

Dažniausios klaidos – netinkamas trinkimas ir priemonės, per dažnas karštų prietaisų naudojimas, nedėmesingas plaukų rišimas ir šukavimas. Kaip išvengti? Konsultuokitės su specialistais, sudariau ne vieną plaukų priežiūros ir rutinos planą, pakoregavusi įpročius ir surinkusi priemonių krepšelį pakeičiau ne vienos klientės plaukų būklę. Turite suprasti, kaip elgiatės su savo plaukais, tokį rezultatą ir gausite. Suformavus tinkamus įpročius nereikės galvoti, kaip kasdien elgtis su šukuosena, nes tai taps automatiniais veiksmais ir problemų sprendimu. Kuo sveikiasni ir labiau suvaldomi bus plaukai, tuo daugiau laiko ir finansų sutaupysite.

Šaltinis žurnalas ” Prie kavos”